STATUS STYLE

Ключові відмінності між жіночим і чоловічим парфумами

Парфум - це саме той секретний акорд, який допомагає довершити образ і підкреслити особистість. Різновидів духів, як і ароматичних композицій, безліч. Деякі солодкі, квіткові, із теплими акордами запахи звикли асоціювати із жіночністю; інші – зі шкіряними і деревними нотами, тютюном, спеціями й травами – із мужністю. Однак причина зовсім не в ароматі, а у культурних шаблонах, створених людством. У сучасному суспільстві такі відмінності є зовсім незначними. Все більше парфумерних композицій сприймаються нейтрально, як унісекс.

Історія розподілу ароматів за статевою ознакою

Дивно, але до XX століття такого розмежування не існувало. У Стародавній Греції пахощами із базовими нотами троянди та лілії користувалися представники обох статей, а за часів Вікторіанської епохи чоловіки сміливо обирали квіткові запахи: фіалку, м'яту, жимолость, лаванду та бузок.

Саме завдяки Наполеону розпочався умовний розподіл духів за статевою ознакою. Полководець був пристрасним шанувальником одеколону Eau de Cologne та порадив солдатам використовувати мікс із цитрусових і пряних трав у повсякденному житті. Незабаром така комбінація стала асоціюватись із мужністю, хоробрістю та відвагою.

Наступний етап змін спричинила поява фужерного аромату Fougere Royale Houbigant Royale Men у 1882 році. Його створив парфумер Жан Парке спеціально для чоловіків. Дубовий мох, пеларгонія, бергамот і кумарин (штучно виведений, нагадує запах скошеного сіна) – композиція парфумованої води.

Перед початком XX століття до всіх парфумів додавали квіткові олії, але із настанням нового часу почали користуватися популярністю синтетичні інгредієнти, що і стало вирішальною умовою для розподілу парфумерії за статевою ознакою.

Чоловічі VS жіночі аромати: ключові відмінності

Різниця умовна, але все ж вона існує. Якщо у пересічної людини запитати, у чому вона полягає, вона без роздумів відповість, що:

Попри існуючі стереотипи, обирайте саме те, що вам подобається та відповідає вашій індивідуальності.