Договір є надійним способом зафіксувати умови співпраці з новим контрагентом. Добре підготовлений документ гарантує забезпечення будь-яких претензій, а також конкретизує права та обов'язки обох сторін.
Що обов'язково повинен містити контракт?
- Дата та місце укладання. Складання договору завжди повинно починатися з дати укладання документа. Дата також визначає момент, з якого документ набирає чинності, а також дозволяє точно визначити термін позовної давності за претензіями. Не менш важливим є місце укладання договору. Введення міста дозволяє вказати, яке право стосується документа, що укладається.
- Реквізити сторін. Також важливою є достовірна ідентифікація сторін договору:
- імена, прізвища (для фізичних осіб),
- повна назва (для компаній),
- адреса,
- ЄДРПОУ,
- банківські реквізити.
У випадку фізичних осіб, які займаються бізнесом, крім адреси компанії, варто вказати адресу проживання. Усі вищезгадані дані дуже важливі, оскільки у разі виникнення проблем із виконанням договору ми уникнемо проблем із передачею справи, наприклад, у стадію судового розгляду.
- Зміст договору (обов'язки, зобов'язання, права). Це найбільша частина контракту, яка переважно охоплює зобов'язання сторін. Людям, які не мають досвіду укладання договорів, слід постаратися скласти його зміст просто та прозоро, зміст зобов'язання має включати усі актуальні питання у сфері ділового співробітництва. Вкажемо точні терміни виконання послуг, а також те, що предмет укладеного документа. Слід зазначити, хто саме зобов'язаний надати послугу, що описується, а також у яких випадках сторона може відмовитися від її виконання. Також варто вказувати, коли одержувач має право не приймати надану послугу.
- Підписи. Підписи обох сторін мають бути присутніми наприкінці кожного контракту. Особа, яка уповноважена на укладення таких документів, може підписати від імені сторони. Однак слід запитати копію довіреності, на підставі якої особа отримала такий дозвіл.
Є ще багато юридичних нюансів, які потрібно врахувати під час укладання договорів. Це основи гарної угоди. Підприємці, які не почуваються здатними редагувати документ самостійно, можуть скористатися базою договорів на сайті https://thedoc.com.ua/. У ній знаходиться понад 500 різних документів. Вдалих вам угод.
Використання грамотно складеного документа – гарантія захисту власних інтересів та уникнення неприємних юридичних наслідків.
Содействие в подборе финансовых услуг