STATUS STYLE

Поради юриста: Як швидко розлучитись з чоловіком?

Сьогодні в Україні зареєструвати шлюб можна за кілька годин, скориставшись, наприклад, можливостями пілотного проекту «Шлюб за добу» або спрощеною процедурою укладання шлюбу в умовах воєнного стану для певних категорій осіб. При якому шлюб зареєструвати можуть представники відділів ДРАЦС навіть без особистої присутності одного із подружньої пари, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 213.

Звісно кожен мріє, планує довге, стабільне, щасливе подружнє життя. Але іноді навіть у дружній родині може настати момент, що унеможливлює подальше спільне життя і родина приймає рішення про розлучення. Та якщо шлюб укласти можна за лічені години, то для розриву офіційних стосунків необхідно витратити більше часу.

Розрив подружніх стосунків має безліч причин, та, за даними науковців, частішими серед них стають: матеріальні труднощі, згубні звички одного з подружжя, зрада / ревнощі, несприятливі житлові умови та інше. Які б не були причини для прийняття такого рішення, хто б із подружжя не був його ініціатором, це завжди важкий, виснажливий період. Коли вже так складаються обставини, настає час отримати й такий досвід в житті, то принаймні хочеться, щоб процедура, пов'язана з розірванням шлюбу, була якомога менш обтяжливою для кожного члена сім'ї, особливо для дітей.

Відповідно й кожен з подружжя, хто бажає якнайшвидше узаконити фактичне припинення шлюбних відносин, намагається прискорити процес розлучення – підказує нам юрист Альва Прайвесі.

Поради юриста щодо швидкого розлучення з чоловіком

Наразі в нашій країні є два можливих варіанти розірвання шлюбу: через відділи державної реєстрації актів цивільного стану та через суд. В обох випадках згідно з Сімейним кодексом України встановлений мінімальний термін – місяць після подання заяви. Незважаючи на те, що цю процедуру не можна «обійти», її можна максимально прискорити, скориставшись наступними порадами від юриста:

Як діяти на практиці: самостійно чи звернутися до адвоката?

Як показує практика, швидке розлучення все ж можливе, але треба знати ключові нюанси самого процесу розірвання шлюбу в тих чи інших випадках. Якщо ви впевнені у своїх знаннях, маєте час та можете самостійно правильно скласти позовну заяву, оформити інші документи та подати все це до суду, то збережіть гроші і пробуйте виконати численні формальності самі.

Якщо ж ви не впевнені, що зможете все зробити правильно, то радимо одразу ж звернутися за юридичною допомогою до адвоката: як мінімум збережете нерви та час. До речі, на зверненні за правовою допомогою також можна економити: на ринку наявні вигідні пакетні пропозиції послуг з розірвання шлюбу. Грамотне складання спільної заяви або позову про розірвання шлюбу, кваліфікована допомога юриста у цьому та його професіональні консультації, стануть дієвою запорукою успіху у такій справі.