STATUS STYLE

Як лікувати дисплазію кульшового суглоба у кішок?

Дисплазія кульшового суглоба у кішок є важливою темою. Тварина, яка злегка уражена, може отримувати протизапальні препарати та фізіотерапію. Тазостегновий суглоб у кішок складається з вертлужної западини тазової кістки та головки стегнової кістки. Це прямий кулястий суглоб, один із найбільших суглобів в організмі кішок. Про причини виникнення цього захворювання та методи його лікування більш докладно можно дізнатися на сайті https://petko.com.ua/uk/news/detail/displaziya-u-koshek/ on-line зоомагазиа petko.com.ua.

Прояви дисплазії кульшового суглоба у кішок

Кішка набагато рідше страждає на дисплазію, ніж собака, але і її тазостегнові суглоби можуть деформуватися. У здорової кішки головка стегнової кістки щільно прилягає до вертлужної западини, хоча в той же час суглоб повинен бути достатньо вільним, щоб його структури могли ковзати і частково обертатися, дозволяючи тварині нормально рухатися. Правильно сформовані кульшові суглоби дозволяють без проблем і комфортно лежати, вставати, лазити по деревах. Серед кішок дисплазія найчастіше виникає у таких порід, як:

Дисплазія – це не вивих суглоба! Це тому, що вивих означає повне відокремлення його кісток один від одного. Так само дисплазія — це не те саме, що артрит, хоча ці дві проблеми можуть співіснувати. Дисплазія кішок - симптоми та діагностика Дисплазія тазостегнового суглоба у кішок є багатофакторною аномалією розвитку тазостегнового суглоба. Проблема характеризується слабкістю, коли він розвивається дегенерація суглоба. Причинами змін є надмірне та швидке зростання, занадто напружені фізичні навантаження, будь-які травми, неправильне харчування та спадкові фактори. У патофізіологічному плані в основі лежить різниця між м'язовою масою тазостегнового суглоба та швидким розвитком кістки. Дисплазія у кішок викликає такі симптоми, як:

  1. Кульгавість (легка, помірна або важка).
  2. Розслаблення суглобів (симптом Ортолані).
  3. Зменшений діапазон рухів.
  4. Небажання рухатися.
  5. Хитка хода.
  6. Атрофія м'язів тазових кінцівок.
  7. Важко вставати.
  8. Хрускіт і біль при повному розгинанні та згинанні.

Рентгенологічне дослідження відіграє у діагностиці. Тварина має бути під наркозом, щоб ветеринар міг правильно візуалізувати кульшовий суглоб. Після огляду ви отримаєте фотографії, позначки про стан суглобів занесуть у книжку, а лікар обговорить із пацієнтом лікування дисплазії.