Ви коли-небудь замислювалися, як й чому з’явилися фартухи? Це слово походить від французького «naperon», що означає невелику скатертину. Протягом історії фартухи ставали символом різних речей. У давнину їх носили в практичних, декоративних і навіть ритуальних цілях. У наш час кухонний фартух зазвичай використовують для захисту одягу або як модний аксесуар. Але не тільки…
Історія фартуха
Джерело: gifty.in.ua
Фартухи мають захоплюючу історію, як з точки зору того, навіщо їх використовували, так і зважаючи на символи, які вони представляли. Є деякі свідчення того, що вони були ще у давньоєгипетських фараонів та ассирійських жерців.
В Середні віки фартух вперше стає домашнім символом і починає асоціюватися здебільшого з домогосподарками, робітниками, а також художниками. Представники деяких професій почали носити характерні фартухи, щоб продемонструвати свою приналежність до тієї чи іншої справи. У пекарів були картаті, а чоботарі вибрали чорний колір, щоб чорний віск, який вони використовували для взуття, був не таким помітним.
Джерело: gifty.in.ua
Як стильний аксесуар уперше почали використовувати їх у 16 сторіччі. А після Другої світової війни фартух уособлював повну родину: те, чого прагнули всі. Проте він швидко став символом ідеальної домогосподарки, що викликало обурення багатьох жінок, які боролися за рівність.
У наш час це предмет моди, засіб самовираження, символ смачного та здорового харчування. Носити його можуть як жінки, так і чоловіки. При чому не лише на кухні, а у майстерні, гаражі або у саду.
Які фартухи існують
Так-так, вони бувають різні:
- по-перше, це напівфартух – без нагрудника. Він йде від талії до середини стегна, або нижче;
- повний фартух з нагрудником є найбільш поширеним типом. Він закриває груди і зав’язується на шиї та на талії;
- набагато рідше на кухні можна побачити пінафоре – одяг без рукавів, який носять як фартух.
Джерело: gifty.in.ua
Матеріал для фартуха
Найпоширенішим матеріалом для виготовлення фартухів є бавовна, муслін або саржа. Інколи також використовують гуму та нейлон. Але здебільшого у промислових роботах, а не на кухні. Іноді зустрічаються фартухи зі шкіри. Такий найкраще підійде для робіт у майстерні або гаражі.
Джерело: gifty.in.ua
Навіщо потрібен фартух
Фартух – це не просто приємний аксесуар, який може захистити одяг від забруднення. У тому числі, звичайно, але це не єдина причина застосування.
Фартух також варто носити на кухні з міркувань здоров’я та гігієни. Наприклад, якщо ви готуєте у тому одязі, у якому виходите на вулицю. На одязі, що контактував із зовнішнім світом, може бути багато мікробів, особливо якщо ви користувалися громадським транспортом. Носіння фартуха запобігне контакту їжі з мікробами, а також із пилом, брудом, волоссям на одязі тощо.
Джерело: gifty.in.ua
Нарешті, носіння фартуха дає змогу виразити свої вподобання та смак. Оберіть собі улюблений стиль, матеріал та принт, та насолоджуйтесь не лише смаком їжі, а й процесом її приготування.