Шкарпетки – такий звичний для кожного з нас сьогодні аксесуар – не завжди був поширеним предметом гардеробу. Цікава історія виникнення шкарпеток. Не всі досі до кінця знають про їхню користь для здоров’я та не зовсім розуміються у видах. В нашій статті детально розкриємо кожну із вказаних підтем.
Як було винайдено шкарпетки?
Шкарпетками називається парний предмет одягу для ніг, історія якого сягає часів Стародавньої Греції. Прототип сучасних виробів був схожий швидше на взуття зі шкіри, що закривало п’ятки та пальці. На початках шкарпетки носили лише жінки, і то тільки вдома, здебільшого під час сну, а також чоловіки-актори. З Греції шкіряні вироби потрапили до Риму. Вони були вищими, майже сягали колін, а часом взагалі нагадували панчохи. Незвичні аксесуари на ногах римлянок запримітили британські солдати й додали до них чоловічу практичність, надалі використовуючи у походах і військовій справі.
Протягом століть шкарпетки змінювали свою висоту, їх створювали з різних матеріалів. Поява перших в’язаних виробів датується ХVІ століттям. Це була ручна робота з вишитим декором. З винаходом у 1589 році панчішно-в’язальної установки існування шкарпеток вийшло на новий виток еволюції, позаяк машинне виготовлення суттєво пришвидшило процес.
Остаточну свою форму (коротку) ці вироби набули в часи Першої світової війни, коли постав гострий дефіцит матеріалу. Відповідна довжина шкарпеток була продиктована економією.
Користь носіння шкарпеток
В наш час шкарпетки – незамінний предмет гардеробу. Його носять чоловіки та жінки, дорослі й діти, взимку, влітку і в демісезонні періоди, вдома, на роботі, під час занять спортом, в поїздках тощо. Чи сьогодні яке взуття носять без шкарпеток? Є деякі види, які носять. Наприклад, перфоровані мокасини, топсайдери, еспадрильї, сліпони, босоніжки. Але здебільшого актуальний тандем взуття + шкарпетки.
Дуже важливо правильно обирати ці вироби. Мало того, що вони мають відповідати взуттю, поєднуватися з ним в плані естетики та комфорту. Резинки не повинні передавлювати ноги. І взагалі модель має бути зручною саме для вас. Тоді буде реалізовано сприятливий вплив не лише на ноги, а й на загальне самопочуття.
Спеціалісти рекомендують брати користь зі шкарпеток під час сну. В них ноги тримаються у більш високій рівномірній температурі, що пришвидшує засинання та покращує якість сну.
Звичайно, не геть усі вироби здатні добре впливати на здоров’я і самопочуття. Найкраще показують себе моделі з натуральних матеріалів.
Види і типи шкарпеток
Існує чимало класифікацій, за якими виділяють такі різновиди:
- чоловічі, жіночі, дитячі;
- вовняні, бавовняні, бамбукові та з інших матеріалів;
- тонкі літні, демісезонні й теплі на зиму;
- сліди, стандартної висоти, гольфи, панчохи.
Загалом ми ще можемо довго говорити на цю тему, але поки зупинимось, аби вам було легко осмислити вже отриману інформацію. Задати будь-які додаткові запитання можете менеджерам оптового сайту dolchenoche.com.ua. А замовити шкарпетки оптом за вигідними цінами можете хоч зараз, відвідавши наш каталог. Ласкаво просимо!