Кіста нирки – утворення круглої або овальної форми, заповнене прозорою серозною рідиною. По мірі її зростання відбувається здавлювання навколишніх здорових тканин, сечоводу, нервово-судинного пучка. Сучасне лікування кісти нирки відрізняється малою інвазивністю та не вимагає виконання порожнинних розрізів. Це прискорює період реабілітації та дозволяє уникнути великих шрамів та рубців. Детальніше за посиланням https://medicalplaza.ua/uslugi/khirurgiya
Підходи до лікування
Лікування кісти може бути консервативним та оперативним: все залежить від її розмірів та темпів прогресування. Невеликі новоутворення підлягають регулярному контролю лікаря. Якщо розвивається супутній запальний процес (наприклад пієлонефрит), призначають прийом антибактеріальних препаратів для його купірування.
Золотим стандартом хірургічного лікування кісти вважають лапароскопію, що дозволяє проводити видалення утворення будь-яких розмірів та локалізації. Операція при кисті нирки передбачає контроль за процесом за допомогою мініатюрної відеокамери, яка подає зображення на монітор комп'ютера.
Такий метод лікування підходить не тільки при поодиноких кістах, а й при полікістозі.
Лапароскопія кісти нирки виконується так:
- над пупком і по середній пахвовій лінії з боку нирки, в якій сформувалася кіста, роблять 3 проколи розміром не більше 1 см;
- через проколи вводять інструменти;
- у черевну порожнину нагнітають вуглекислий газ, щоб покращити огляд;
- з кісти видаляють рідину, а потім січуть.
Під час висічення кісти використовується інструмент, який забезпечує коагуляцію судин. Завдяки цьому ризику кровотеч немає.
Перед операцією пацієнту слід припинити прийом препаратів, які розріджують кров. Якщо видалення призначене жінці, то лапароскопія планується на 7-20-й день менструального циклу.
Перед тим, як лікувати кісту нирки лапароскопічним шляхом, пацієнту потрібно здати загальний та біохімічний аналіз крові, а також загальний аналіз сечі, пройти ЕКГ.
Переваги операції
До переваг лапароскопічної резекції відносять:
- високу безпеку;
- малу травматичність;
- можливість видаляти утворення будь-якого розміру;
- використання хірургічних ниток, що саморозсмоктуються, які запобігають спайковим процесам;
- прискорений період реабілітації;
- відсутність шрамів та рубців на шкірі після розрізів.
Лапароскопічний метод дозволяє хірургу бачити всі, навіть найдрібніші, анатомічні подробиці завдяки відеокамері на лапароскопі. Вона здатна збільшувати зображення у 10-30 разів.
Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем