При організації освітлення зараз у тренді трекові системи. За допомогою обладнання, яке представлено на сайті https://energywest.com.ua/trekovi-svitylnyky-i-komplektuyuchi інтернет магазину Energywest з міста Львів, можна добитися:
- точного фокусування;
- необхідних рівнів освітленості та контрасту;
- оперативної перебудови інтерьеру та багато іншого.
У приміщеннях різного функціонального призначення трекові системи, крім акцентування, можуть виконувати функції загального та місцевого/робочого освітлення.
Що таке трекова система освітлення
В основі всіх конструкцій даного типу лежить принцип вільного переміщення світильника вздовж провідника зі струмом та його фіксації/підключення до електроживлення у довільно вибраній точці. Для безпеки, зручності механічних кріплень, а також з естетичних міркувань струмопровідні жили заховані всередині металевого або пластикового корпусу, який називають треком. Як синонімів використовують терміни:
- Шина.
- Шинопровід.
- Токопровід.
- Планка.
- Рейка.
- Напрямна.
Це та інше обладнання можно знайти за посиланням https://energywest.com.ua/trekovi-svitylnyky-i-komplektuyuchi/trekovi-svitylnyky в інтернет магазині Energywest.
Ручне регулювання трекових світильників
Споживач сам переміщає та регулює трекові світильники Трекові системи збираються за принципом модульного конструктора. Залежно від необхідних параметрів освітлення та геометрії простору споживач (або найнятий ним фахівець) підбирає комплект, що складається з:
- Струмопідведення (токопідвідного конектора) - першої ділянки електричного ланцюга, деталі, приєднаної до кабелю. До неї пристиковується перший (або єдиний) трек. У складних ланцюгах з розгалуженнями може використовуватися кілька струмопідвідних вузлів.
- Треків (шин) - зазвичай виробляються у вигляді рейок довжиною 2 або 3 м. Треки можна різати звичайною ножівкою, отримуючи планки необхідної довжини. Деякі види треків допускається згинати.
- Трекових світильників - їх головною відмінністю є наявність інтегрованого адаптера або кріплення для під'єднання до універсального адаптера.
- Адаптерів, що служать для механічної фіксації та електричного підключення світильників до шин.
- Прямих конекторів (з'єднувачів) можуть бути внутрішніми (забезпечувати електричне з'єднання двох шин) або зовнішніми (крім електричного контакту створювати міцне механічне з'єднання шин).
- Кутових (L-подібних) конекторів - для з'єднання двох шин під 90 або іншим кутом. У деяких конструкціях передбачені гнучкі конектори для з'єднання треків під довільним кутом.
- Т-подібних і Х-подібних конекторів - для збирання 3 або 4 рейок під прямими кутами.
- Заглушок, що закривають торці останніх струмопровідних рейок.
- Кріпильних елементів для монтажу треків до стелі або стін - жорстких (кронштейнів, штанг, кліпс), гнучких (підвісів), а також метричних металовиробів і будівельних дюбелів.
Ці комплектуючи широко представлені на сторінці https://energywest.com.ua/trekovi-svitylnyky-i-komplektuyuchi/mahnitni-trekovi-systemy сайту інтернет магазину Energywest.
Регульованість в широких межах - треки можна нарощувати, світильники пересувати в будь-які точки, спрямовувати і фокусувати промені відповідно до змінних завдань, використовувати кілька груп світла на одному контурі, димувати освітлення всієї системи або вибірково (по групах).
Взаємозамінність адаптери уніфіковані за поширеними видами шин. Тому в кожній системі трекового освітлення можна використовувати широку номенклатуру світильників, не обмежену одним стилем і одним брендом. На відміну від інших видів світлотехніки, трековий контур дозволяє оновлювати освітлення функціонально та стилістично без витрат на електромонтажні роботи.