Зошити (зшитки) – це найважливіше шкільне приладдя. Важко уявити собі школяра без зошитів тонких та товстих, у клітинку чи у лінійку. Ці товари залишаються затребуваними навіть у добу повсюдного поширення електронних ґаджетів. Якщо у вашій сім’ї школяр, і перед вами вибір – як вибрати зошити, ця стаття для вас.
Важливість вибору зошитів
Вибір якісного письмового приладдя є важливим перед 1 вересня. Сучасний ринок пропонує величезний асортимент зшитків на будь-який смак, колір, і, звісно, гаманець. Тисячі різноманітних обкладинок – глянцевих, матових, покритих блискітками, з нанесеними зображеннями улюблених героїв мультфільмів приваблюють покупців.
Та щоб зошити не принесли шкоду для здоров’я малечі, навчання чи дитячої творчості, слід уважно віднестися до вибору товару. Так, надмірно яскраві обкладинки для зошитів збуджують нервову систему підлітка, провокуючи навіть агресію. Занадто білі аркуші можуть зіпсувати зір. Надмірно тонкий папір буде пропускати чорнило чи пасту, і письмо буде неохайним.
Неякісна продукція негативно впливає на навчання і може навіть бути причиною травм. Йдеться про неякісні скоби, котрими прошитий зошит. Нарешті, недобросовісні виробники використовують під час виробничого процесу хімічні, ароматичні добавки, котрі можуть викликати алергію чи навіть отруєння. Не повинні бути обкладинки з полімерних матеріалів.
Ось чому при виборі шкільних зошитів слід бути дуже уважним і слідувати рекомендаціям спеціалістів.
Загальні поради для вибору зошитів
Вибираючи зошити для школяра чи інші матеріали для письма, рекомендується прислухатися до таких порад.
- Слід обирати зошити зі щільністю паперу 55 г/м2. Це важливо для того, аби паста кулькової чи гелевої ручки не просочувалась на другу сторінку.
- Не слід купувати білосніжний папір. Гігієнічні норми України вказують, що його білизна не має перевищувати 88%. Інакше письмо буде втомливим для очей. Ідеальним буде колір слонової кістки чи топленого молока.
- На обкладинці зошита повинна міститися інформація про назву виробника, його адресу, дані про сертифікацію, призначення товару, стандарт, артикул і штрихкод.
- На папері лінії повинні бути чіткими, фіолетового, блакитного, зеленого чи сірого кольору. В місці згину аркуша вони повинні збігатися.
- Скоби у якісного товару добре зчеплені.
- Кількість аркушів. Слід орієнтуватися на вік дітей. Так, першокласнику, учневі молодших класів буде досить 12 аркушів. А от учням старших класів варто обирати загальні зошити на 48 – 96 аркушів.
- Розмір зошита відповідає формату В5. Ширина поля для письма дорівнює 145 мм.
- Папір не повинен мати запаху. Якщо він пахне, це означає, що під час виробництва використовувались хімічні та ароматичні домішки.
Зверніть увагу, що відповідальність за якість зошита та дотримання санітарно-гігієнічних вимог покладається на виробника. Усі вимоги повинні бути дотримані і імпортерами.
Вибираючи письмове приладдя, слід турбуватися про здоров’я дитини. Відтак не слід шкодувати коштів, щоб купити зошити дійсно високої якості. Покупцеві потрібно довіряти лише офіційним виробникам та імпортерам та купувати сертифіковану продукцію.