Подорожник — одна з найпоширеніших лікарських культур у світі, яка використовується для лікування бронхіту, опіків, кашлю, дерматиту, укусів комах, пептичних виразок, інфекцій сечовивідних шляхів та загоєння ран.
Коли та як використовувати подорожник
Терапевтична користь трави доведена при таких недугах, як:
- Бронхіт — допомагає зменшити секрецію слизу у дихальних шляхах та знизити запалення. Для цього слід випивати три чашки чаю на день, приготованого з 1/2 чайної ложки сушеного листя подорожника, завареного склянкою води.
- Опіки — протизапальні властивості сприяють відновленню пошкоджених тканин. З цією метою до пошкодженої ділянки шкіри прикладається цілий лист свіжого подорожника.
- Кашель — виявляє секретолітичні та антибактеріальні властивості, розріджує мокротиння, сприяє відхаркуванню. При кашлі використовуються готові сиропи на основі екстракту або відвари із сухого листя.
- Шкірні захворювання, включаючи дерматит — сприяє виведенню токсинів, заспокоює та зменшує запалення. З лікувальною метою застосовують як свіже листя, так і компреси на основі відварів, які прикладають безпосередньо до хворої ділянки шкіри.
- Укуси комах — прискорює виведення токсинів, запобігаючи розвитку набряків та висипу.
- Пептичні виразки — чай з подорожника заспокоює запалену слизову оболонку кишківника, сприяє загоєнню ерозивних проявів та виразок.
- Інфекції сечовивідних шляхів — знижує симптоми запалення, завдяки протизапальним та протимікробним властивостям.
- Рани — прискорює загоєння та полегшує дискомфорт. Відвар з подорожника можна використовувати для обробки подряпин і порізів, промиваючи їх або прикладаючи до них компреси.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я