Твердопаливні котли з 2014 року набули особливої популярності, оскільки багато власників приватних будинків вирішили перестрахуватися на випадок збільшення тарифів на газ або його повне відключення. Десять років тому був попит, переважно на недорогі твердопаливні котли. Недорогі котли на твердому паливі - хороша альтернатива газовому або електроопаленню, якщо сидиш або працюєш вдома взимку. Це особливість конструкції таких котлів. Подібні котли мають компактну конструкцію теплообмінника газоходу та камери згоряння. В результаті, в маленькій топці можна помістити невеликий об'єм дров, часу для того, щоб це згоріло, потрібно 2 години. Так як газохід складається з однієї поперечини, велика кількість тепла йде в димар. Так працює дешевий котел: Витрата палива (дрів) висока. Переважна частина тепла йде в димар. ККД насправді не 80%, а десь близько 40%. Підкидати паливо потрібно кожні дві-три години. Чистити котел потрібно раз на тиждень. Товщину металу 3 мм не слід вважати недоліком. Так як котел не може прогоріти за наявності теплоносія. Течуть котли всі при неправильній експлуатації, а саме використання обладнання менше 65 градусів за Цельсієм.
Найвігідніши котли на твердому паливі
Який котел радить наша компанія «Арма Люкс», щоб покупка була і вигідною, простою в експлуатації та економною? З цінами на твердопаливний котел можна ознайомитись за посиланням https://arma-lux.com.ua/uk/vse-kotly/kotly-tverdotoplivnye/
Існує три типи котлів:
- Шахтні котли.
- Котли тривалого горіння (назва умовна, тут мається на увазі котли з автоматикою та вентилятором).
- Пелетні котли.
Пелетний котел - найвигідніший із тт котлів, незважаючи на вартість такого обладнання.
Переваги
- Це єдине обладнання, здатне працювати на твердому паливі 5-14 днів в залежності від обсягу бункера.
- Підтримка точно заданої температури та економічна витрата палива. Паливо подається стільки, скільки потрібно, щоб досягти заздалегідь заданої температури.
- Все обслуговування котла складається в додаванні гранул в бак і очищення теплообмінника раз на місяць.
Шахтні котли чи котли Холмова. Даний тип обладнання названий так, як має конструкцію із двох великих шахт. Розглянемо переваги на основі котлів Norden (торгова марка з'явилася на ринку три роки тому, але вже добре себе зарекомендувала серед монтажних організацій).
- Компактна конструкція теплообмінника, але при цьому велика камера для завантаження палива. 10 кВт – 80 літрів, 12 кВт – 100 літрів.
- Багатоходовий горизонтальний теплообмінник, що підвищує ККД обладнання.
- Різні варіанти цінової пропозиції, котли виготовляються зі сталі завтовшки 4, 5 і 6 мм. Ціна на будь-який бюджет.
- Терморучки.
- Можливість експлуатації з автоматикою та механічним регулятором тяги.
- Тривалість горіння на дровах становить 10-14 годин.
Рекомендуємо цю ТМ, так як зроблені котли дуже добре, при цьому ціна нижча, ніж у конкурентів.
Котли тривалого горіння
- Список виробників, які цікаві дуже великий: Альтеп, Кронас, Крафт, Мартен, Котлант, Дефро, Лафат, Макотен, Candle. Особливості котлів тривалого горіння:
- Багатополочний або багатоходовий газохід. Порівняно низька температура на виході в димар свідчить про високу ефективність (високий ККД).
- Автоматика та вентилятор. Теплообмінник котлів має вбудовані шахти, якими повітря подається прямо в топку. Ця температура контролюється автоматикою. Спочатку паливо горить, котел набирає температуру, досягнувши показника близько до заданого, турбіна перестає подавати повітря в топку і процес спалювання переходить у режим тління.
- Тривалість горіння становить 12-24 години, залежно від калорійності палива.
- Подібні котли є базою для переобладнання на пелетний варіант.
- Гарантія 5 років.
Висновок. Який конкретно котел ми радимо – заздріс від закладеного бюджету.
- Потрібен недорогий, але якісний варіант – твердопаливний котел Norden.
- Потрібен найкращий твердопаливний котел, тоді вибирайте Lafat.
- Потрібен промисловий котел (від 100 кВт) - без варіантів - найкращим буде виробник Альтеп.